Super Kolektyw

07
Super Kolektyw to dwóch super_raperów i jeden super_producent.

W kolejności alfabetycznej:
Borys da Bastard aka beastie_bors AD 1989
Miziou aka mizzvillain AD 1990
Zaspał aka zaspał_to_bestia AD 1990 (/również CruzzZaspał)

Dwaj pierwsi to rodowici kielczanie, wychowani pośród świstu przelatujących noży, przy nutach najuliczniejszej ulicy. W 2006 roku Miziou pracował razem z Ziouem (producentem, wtedy jeszcze nie raperem) nad Funkdillac Show EP. Na fali sukcesu singla “Mam Miuość”, gdzie Borys pojawił się na featuringu, chłopaki postanowili stworzyć coś wspólnie. Jak zwykle przy zakładaniu zespołu hiphopowego, najwięcej czasu i wysiłku włożono w wymyślenie nazwy, która jest po prostu SUPER. KOLEKTYW będący defacto duetem niebawem zyskał producenta. Zaspał zrodzon na żagańskiej mlekiem, rapem i miodem płynącej ziemii już wtedy niszczył saund_system. [Fenomen rapowych koneksji między tak absurdalnie oddalonymi miastami jak Kielce i Żagań zasługuje na osobny rozdział w arkanach magii wróżbity dawida ]. Genialne bity Zaspała ewoluowały w swej genialności a razem z nimi ewoluował rap. Początkowo miał to być polski_ukłon_w_stronę_złotej_ery_hip_hopu_zza_atlantyckiej_miedzy – w tym klimacie powstało kilkanaście luźnych numerów. Niektóre z nich hulały w Żaganiu na telefonach i prywatkach zakrapianych alkoziołem, natomiast w kielcach siedziały głęboko na dyskach twardych zakopanych 3 stopy pod ziemią.

Ambitni twórcy długo pracowali nad czymś co naprawdę chcieliby pokazać światu. Na szczęście udało się stworzyć coś co polski_rapu_słuchacz nie widział jeszcze w najkoszmarniejszych halunosnach.

Na poziomie tekstu: dużo fikcji, dużo grzebania w przeróżnych odmętach.
Na poziomie muzycznym: włącz sobie toster, pralke, graj na skrzypcach, a jedną nogą kopnij kolegę w brzuch. I wyobraź sobie, że brzmi to jak u Madliba.

Więcej na:
facebook.com/SuperKolektyw
soundcloud.com/superkolektyw

Kontakt:
superkolektyw[AT]gmail.com

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.