Cruz.Zaspał

02
CruzZzZaspał, czyli Cruz i Zaspał, Maciek i Krzysiek, to leniwe indywidua. Zanim ich drogi się skrzyżowały, Maciek zdążył wydać ep Akcjonariusz, a Krzysiek wykonać parę remixów. Pierwszemu, na fali nikłej popularności, udało się zagrać kilka koncertów i nie wydać nic nowego przez najbliższe lata, drugiemu nie udało się zagrać do dziś, udało się natomiast usiąść i wypracować swój charakterystyczny styl produkcji.

Cruz i Zaspał nie zrobili wielu wspólnych kawałków, ale dużo czasu minęło nim mogły wyjrzeć z dysków twardych na światło Internetu. „Sztuka Naiwna” przez niektórych okrzyknięta został jednym z ciekawszych/ambitniejszych albumów roku 2012, przez innych grafomańskim gadaniem bez flow i w dodatku na techno bitach. Niezapowiadana wcześniej, wypuszczona w grudniu tego samego roku, „Dada”, stanowiła kolejny krok w pseudoawangardę i niezrozumienie. Okazała się za to mniej łzawa.

Cruz i Zaspał starają się cały czas zadziwiać i trzeba przyznać, że wychodzi im to całkiem nieźle: samodzielnie realizowane obrazy do własnych utworów, wywołują oceny tak skrajne, jak album, nie przekraczając przy tym liczby 8000 odtworzeń. Cruz bierze udział, nawet z sukcesami, w slamach poetyckich i myśli jak zmienić świat. Zaspał myśli jak zmienić świat i wygrywa bitwy na bity.

W dalszych planach trzeci album Zespółu Cruz Zaspał, w bliższych album Cruza z Młodzikiem i Zaspała z Ziołem i Kiddem, a także Zaspała z Miziouem i Borsem (jako Superkolektyw).

Więcej na:
www.facebook.com/Cruz.Zaspal
www.soundcloud.com/cruzzzzaspal
cruzizaspal.bandcamp.com
www.youtube.com/user/Zaspal
www.kollabo.pl/profile/Cruz

Kontakt:
sztukanaiwna[AT]gmail.com – Zespół Cruz Zaspał
majan4[AT]wp.pl – Cruz
zaspartylion[AT]gmail.com – Zaspał

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.